Zalety paneli winylowych na klej

Panele winylowe na klej posiadają ogromną ilość zalet, które możesz zauważyć podczas codziennego użytkowania. Łączą w sobie doskonałą jakość z cudownymi odcieniami i fakturami. Ich największą zaletą jest trwałość. Nie niszczą się tak szybko, ani nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, a wytłoczone wzory nie ścierają się. Już po pierwszym dniu zauważysz kolosalną różnicę w ich użytkowaniu, porównując z innymi rodzajami nawierzchni podłogowych. Co więcej, klejone panele winylowe są wysoce odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Pozostaną w oryginalnym stanie nawet, gdy upadnie na nie ciężki przedmiot.

Klejone panele LVT to trafny wybór do mieszkania w wielopiętrowym budynku, ponieważ bardzo dobrze wyciszają hałas i izolują akustycznie. Chodzenie po podłodze, nawet w butach, nie będzie przeszkadzać Twoim sąsiadom z dołu. Nie usłyszą oni dokuczliwego stukania. Z pewnością podziękują Ci za wybranie paneli winylowych!

Dzięki 100% wodoodpornej wierzchniej warstwie nie straszna im wilgoć pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Nawet, gdy przydarzy Ci się awaria pralki lub zmywarki, panel winylowy klejony przetrwa tę sytuację i nie przysporzy Ci problemów! Elastyczność klejonych paneli LVT sprawia, że można dopasować je do każdego kształtu i rodzaju podłoża. Możesz położyć je nie tylko na podłodze, ale też na ścianie, drzwiach, a nawet schodach.

Panele winylowe – opinie

Pozytywne opinie o panelach winylowych klejonych pokazują, jak dobrze ten materiał sprawdza się nie tylko w mieszkaniach czy domach prywatnych, ale też w pomieszczeniach komercyjnych. Podłogi winylowe skupiają w sobie wszystkie zalety innych materiałów podłogowych. Przewodzą ciepło zdecydowanie lepiej niż drewno, dlatego też lepiej sprawdzą się na ogrzewaniu podłogowym. Są odporne na wilgoć, tak jak płytki ceramiczne. Są trwalsze niż tradycyjne panele laminowane. Dlaczego więc nie położyć jednej podłogi w całym mieszkaniu, zamiast dzielić je na strefy wyłożone różnymi materiałami?

Gdzie sprawdzą się panele winylowe na klej?

W pomieszczeniach o większym metrażu, jak restauracje, hotele czy biura, najlepiej sprawdzą się panele winylowe klejone, gdyż zapewnią lepszą stabilność połączeń między panelami. Na ten rodzaj podłogi warto zdecydować się także, gdy w mieszkaniu nie chcemy mieć listew dylatacyjnych. Klejone panele podłogowe nadają się też do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienka, kuchnia czy pralnia. Warto podkreślić, że panele winylowe możesz zastosować nie tylko na podłodze ale także na drzwiach, ścianach czy schodach.

Klejone panele winylowe możesz położyć na różnych rodzajach podłoża, bez zrywania istniejącej już nawierzchni. Może to być stara podłoga winylowa, płytki, lastryko, beton oraz drewno. Jednak, niezwykle ważne jest dokładne oczyszczenie i przygotowanie takiego podłoża przed montażem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *